Zapraszamy na szkolenia biznesowe i wyjazdy team building – w naszym ośrodku

Przyspieszyć swoją karierę – pakiet obserwacji od rekruterów

Przekonaliśmy doświadczonego coacha z popularnego portalu pracy i kariery Szukam Pracy do przygotowania aktualnej analizy dot. działań, którymi można wesprzeć własną karierę. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Stałe zatrudnienie to bez wątpienia niemały komfort psychiczny. Zwłaszcza kiedy dywagujemy o etacie w rozbudowanym przedsiębiorstwie, którego jutro zasadniczo prezentuje się się w pozytywnych kolorach i nie ma mowy o likwidacji zakładu. Oczywiście nie zawsze łatwo jest uzyskać pracę w równie wielkim zakładzie, lecz na pewno zawsze wypada się starać. Jeżeli dyskutujemy o dużych kombinatach, to nie bierzemy pod wspólny mianownik jedynie spółek, które tradycyjnie kojarzone są z branżą przemysłową, niemniej w znacznym stopniu bezsprzecznie będą one przeważać. Zatrudnienie w tego typu branżach jak:

 • przemysł motoryzacyjny,
 • górnictwo,
 • hutnictwo,
 • inne obszary przemysłu trudniące się wytwarzaniem konkretnych towarów

  bezspornie pozwala na poczucie wspomnianego komfortu. Obecnie to w żadnym razie nie jest czymś naturalnym i tak naprawdę coraz trudniej można tego typu funkcję pozyskać. Ma to swoją wagę w naszej ojczyźnie, gdzie stan rynku z pewnością nie zalicza się do stabilnych i o pewną pracę jest naprawdę trudno. Wypada tu nadmienić, że z ogólnokrajowymi zakładami są połączone również takie terminy jak masowe zatrudnienia, ale też kolektywne zwolnienia. Z tymi drugimi zapewne żaden z nas nie życzyłby sobie mieć styczności, jednak gdy już o nich dyskutujemy, to w takich okolicznościach przeważająca liczba pracowników ma okazję na godziwe rozstanie z danym przedsiębiorstwem i przyjęcie określonej sumy odprawy.
  W niewielkich przedsiębiorstwach na ogół na takie podejście trudno jest liczyć. Etat w dużym koncernie to z góry zdefiniowane korzyści skojarzone z zabezpieczeniem socjalnym, czyli nie chodzi tylko o stabilność zatrudnienia, ale również o inne, było nie było, ze wszech miar znaczące płaszczyzny. Z dużymi przedsiębiorstwami na ogół mamy kontakt w różnorakich państwach, w tym także w naszej ojczyźnie. Rozliczne międzynarodowe firmy budują swoje wytwórnie nie tylko we własnej ojczyźnie, lecz również rozwijają swoje wpływy na rynkach międzynarodowych i dzięki temu wspierają rozmaite rynki pracy.
  W naszej ojczyćnie z tego rodzaju procesem mamy do czynienia nieustannie, ponieważ ogólnie nasza ojczyzna jest obszarem dobrze usposobionym do nowych, obcokapitałowych przedsiębiorców. Ci zaś wznoszą w Polsce fabryki, gdyż jest to dla nich wyjątkowo korzystne z wielorakich względów.

  Znajdź oferty https://szukampracy.pl/praca/zachodniopomorskie/szczecin